Proč vřetenové sekačky
Proč vřetenové sekačky

Sečení vřetenem má prokazatelně nejlepší výsledky – přesvědčte se také!!

Rozhodnutí, chceme-li mít pouze plochu s „posekanou“ trávou nebo opravdový anglický trávník, je jen na každém z nás. Pokud je cílem pouze „nějak“ posekat trávu, bude nám stačit jakákoliv rotační sekačka. Jestliže však stojíme o krásný reprezentativní trávník, není jiná cesta než si pořídit vřetenovou sekačku, nejlépe značky Allett. Všechny luxusní trávníky nejvyšší kvality a extrémně namáhané sportovní plochy jsou sečeny výhradně vřetenovými sekačkami. Perfektní střih, čistý finiš a vytváření charakteristických pruhů z těchto sekaček dělá tu nejlepší volbu.

 

Precizně přesný střih

Vřetenová sekačka seče pomocí horizontálně rotujícího vřetene s několika ostrými spirálovitě umístěnými noži oproti pevnému spodnímu noži, což vytváří precizní efekt jako při stříhání nůžkami. Naproti tomu rotační sekačka list trávy urazí, což způsobuje roztřepené konce trávy, které zasychají a žloutnou. Trávník je pak nejen esteticky, ale i kvalitativně výrazně horší, náchylnější k chorobám a pomalu regeneruje.

 

Jednoduché ovládání

Sekačky Allett mají dvojité madlo s odděleným spouštěním pojezdu sekačky a vřetene. Ve většině případů je možné sečení i za mokra! Hmotnost sekaček je díky konstrukci rovnoměrně rozložena a tím je zajištěný minimální tlak na povrch trávníku se zamezením nežádoucího zhutnění.

 

Unikátní Systém výměnných kazet

Ke každé sekačce Allett je možné dokoupit pročesávací kazetu, která umožňuje snadné odstranění odumřelých částí rostlin a zbytků posekané trávy. Váš trávník tak bude mnohem lépe vypadat a volněji dýchat. K řadě Allett Kensington jsou k dispozici dále kazety Vertikutační, Protiplsťová, Aerifikační a kazeta s čistícím kartáčem. Všechny tyto kazety, doplněné o kazetu s 10-ti nožovým vřetenem, které umožňuje ještě kvalitnější a kratší střih, Allett nazývá systémem Komplexní péče o trávník.

 

Tichý provoz, nízká spotřeba paliva

Vřetenové sečení je energeticky nenáročné a několikanásobně úspornější než sečení rotační. Vřetenové sečení je mnohem tišší než rotační!

 

Přístup ke koši na trávu

Sběrací koš vřetenových sekaček Allett je prakticky umístěn na přední straně stroje, což umožňuje jednoduchý přístup a přehled.

 

Pro vřetenové sekačky jsou typické pruhy

Všechny vřetenové sekačky Allett mají přední a zadní válce. Ihned po ustřižení je tráva válcována pro vytvoření silných a jasných pruhů. Atraktivní světlé a tmavé pruhy vytvořené vřetenovou sekačkou jsou rozeznatelné po dlouhou dobu. Také tlak na trávník je dobře rozložený a sekačka nezpůsobuje nežádoucí zhutnění povrchu.

 

Žádné stopy od kol

Vřetenové sekačky ALLETT působí během pohybu po travnaté ploše rovnoměrným tlakem na podklad po celé šířce a nezanechávají stopy od kol tak jako sekačky rotační. Přední a zadní válce sekaček jsou blízko sebe a umožňují tak dokonale kopírovat nerovnosti trávníku. Díky tomu nelze trávník „skalpovat“, tj. nerovnoměrnou výškou seče useknout travní rostliny někdy až k povrchu půdy.